Antalya Boşanma Avukatı

Boşanma Avukatına Mı İhtiyacınız Var?

Antalya boşanma avukatı hizmetleri boşanacak çiftin durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Boşanma avukatı araştırmasından sonra bir avukat ile görüşmeye giden çiftler, sürecin başlatılabilmesi için dava vekilleriyle birlikte ön plan ve hazırlık gerçekleştirirler. Bu ön hazırlık süreci ne kadar başarılı olursa davanın da kişiler için en iyi şekilde sonuçlanması mümkün kılınır. Bu nedenle seçilecek olan avukat hakkında iyi araştırma yapmak önemlidir.

Boşanma avukatları hem ön hazırlık aşamasında hem de dava sürecinde, davanın kendi vekilleri adına en iyi şekilde sonuçlanması için çaba sarf ederler. Öncelikle dava dilekçesi doldurulduktan sonra bu dilekçe mahkemeye gönderilir ve dava süreci başlar.

Alanında uzman olan boşanma avukatları nafaka, velayet, mal paylaşımı gibi konularda bir ortaklığa varılması ya da kişiler için en karlı sonuca varılması konusunda büyük bir öneme sahiptirler. Antalya boşanma avukatlarımız sayesinde siz de dava süreçlerinizi en güvenli ve en profesyonel şekilde yönetebilirsiniz.

boşanma avukatı

Başlıca Faaliyet Alanlarımız

Çekişmeli Boşanma Davası

Anlaşmalı Boşanma Davası

Mal Paylaşımı Davası

Nafaka Davası

Velayet Davası

Uzaklaştırma Kararı Alınması

Antalya Boşanma Avukatı Ücretleri

Antalya boşanma avukatı ücretleri avukattan avukata göre değişiklik gösterse de genellikle benzer fiyatlara sahiptirler. Verdiğimiz boşanma avukatı hizmetlerinden faydalanmak ve fiyat öğrenmek için hemen iletişime geçebilir, bilgi alabilirsiniz. Boşanma avukatlarının ücretleri aynı zamanda şu etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir:

 • Boşanma davasının çekişmeli olup olmayacağı
 • Dava sürecinde yaşanabilecek fazladan gelişme ve ihtiyaçlar
 • Davanın uzaması

Boşanma davaları eğer çekişmeli bir boşanmaysa 2 sene sürebilmektedir. Ancak dava sürecinde yapılan savunma ve tanıkların anlattıkları, davanın kısa sürede sonuçlanmasına katkıda bulunurlar. Aynı zamanda hakimin müzekkere göndermesi, davanın hızlı bir şekilde sonuçlanmasına etki eder. Savunma ne kadar iyi yapılmış ve tanıkların sundukları ne kadar güçlüyse dava o kadar hızlı sonuçlanmaktadır. Anlaşmalı boşanmalarda ise süreç iki yılı bulmamakta ve çok daha çabuk bir şekilde sonuçlanmaktadır.

Bir boşanma davasının ne kadar sürre içinde sonuçlanacağı avukatların savunması ve tanıklar dahil olmak üzere pek çok nedene bağlı olarak değişebilmekte ve avukatlık ücretleri de boşanma sürecine göre değişiklik gösterebilmektedir. En uygun fiyatlı Antalya boşanma avukatı hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

boşanma avukatı ücreti nelerdir

Boşanma Avukatı Hizmetlerimiz

Antalya boşanma avukatı çiftlerin anlaşamadığı ve boşanmak istediği durumlarda en çok başvurulan meslek dallarından biridir. Boşanma avukatları, Türk Medeni Kanunu’nda yer alan Aile Hukuku konusunda uzmanlaşmış, mesleki hayatındaki çalışma alanını bu konuya adamış kişilere verilen addır. Aileler anlaşamadıkları ve kanun çerçevesinde evliliklerini sonlandırmak istediklerinde ister anlaşmalı ister çekişmeli boşanma olsun, bir boşanma avukatına ihtiyaç duyarlar. Bu boşanma süreci içinde mal paylaşımı, nafaka, reşit olmayan çocuk varsa velayet gibi durumların kanunlara uygun bir şekilde işlemesini sağlamada büyük rol üstlenirler.

Boşanma avukatları halk arasında bu şekilde adlandırılsa da aynı zamanda aile avukatı olarak da adlandırılabilmektedirler. Aslında boşanma avukatı terimi mevzuatta bulunmamakta ve halk arasında bu şekilde adlandırılmaktadırlar.

Bireyler evliliklerine mutlu bir şekilde başlasalar da insan ilişkileri oldukça değişken olduğundan zaman içinde büyük anlaşmazlıklar yaşanabilmektedir. Bu anlaşmazlıklar hem evlilik kurumunu zedelerken hem de kişiler arasındaki ilişkiye çok daha büyük zararlar verebilmektedir. Bu nedenle boşanmak isteyen çiftler bir boşanma avukatına ihtiyaç duyarlar. Aldatma, sevgi ve saygının bitmesi, anlaşamama, şiddetli geçimsizlik ve benzeri nedenlerden dolayı boşanmaya karar veren çiftler, mal paylaşımı gibi durumların kanuna en uygun ve adaletli şekilde gerçekleşebilmesi için avukatlara başvururlar.

Avukata Mı İhtiyacınız Var

Boşanma Avukatına Sor

Çözüm Odaklı Danışmanlık

Davalar her ne kadar karmaşık görünsede avukatınız ile çok daha kola bir şekilde atlatabileceğiniz bir süreçtir. Antalya'da faaliyet gösteren büromuz ile çözüm odaklı danışmanlık veriyoruz.

Detaylı Araştırma Süreci

Davalarda en önemli etken dava öncesi ve sonrasında zaruri araştırmaların yapılması ve delillerin toplanmasıdır.

Hızlı Çözüm

Günümüzde davanızın kazanılmasından ziyade hız da bir o kadar önemli bir etkendir. Uzman ekibimiz ile hakkınızı en hızlı şekilde arıyoruz.

Antalya Boşanma Avukatı Görevleri

Antalya boşanma avukatı görevleri dava sürecinde önemli bir etkiye sahiptir. Boşanma avukatlarının ilk ve en önemli görevlerinden biri, mahkemeye başvurulmadan önce boşanmaya neden olacak durumların evlilik sürecinde yaşanıp yaşanmadığına bakarak buna uygun bir dilekçe hazırlamaktır. Dava için yeterli koşullar sağlanıyorsa buna göre boşanma davası açılır.

Evlilik sürecinde yaşanan ve boşanma unsuru sayılabilecek maddeler, Medeni Kanun’a göre şu şekilde sıralanabilir:

 • Evli çiftlerden birinde bir akıl hastalığının bulunması
 • Aldatma
 • Şiddetli geçimsizlik
 • Evlilikte bir tarafın diğer tarafı küçük düşürecek nitelikte suçlar işlemesi
 • Eşlerden birinin diğerinin hayatına mal olabilecek eylemler gerçekleştirmesi
 • Onur kırıcı davranışlarda bulunma (hakaret, aşağılama vb.)
 • Evlilikte bir tarafın evi haksız olarak terk etmesi
 • Evli çiftlerden birinin onursuz bir yaşam sürmesi
 • Evliliği ciddi anlamda sarsacak ve zarar verecek davranış ve olayların yaşanması

Yaşanan bu durumlar evliliğin bitmesi için yeterli görülüp buna uygun olarak dava süreci başlatılmaktadır. Boşanma için bu durumlardan birinin yaşanması bile yeterli görülür. Bazı durumlarda çiftler anlaşmalı olarak da evliliklerini sonlandırabilirler. Boşanma avukatlarından sonra boşanma davası ile ilgilenecek mahkeme hakkında da araştırma yapmak önemlidir. Aile kurumunu ilgilendiren mahkemeler aile mahkemelerinde görülmektedir. Boşanma davasının açılacağı ilde aile mahkemesi yer almıyorsa bu durumda davaya asliye hukuk mahkemeleri davayı inceler.

Avukatlar aracılığıyla dilekçe gönderildikten sonra dava süreci başlar. İlk duruşma için tarih ve saat ilk celp ile belirlenir ve bundan sonraki süreç çok daha önemli bir hal alır. Eğer bu süreç içince çiftlerden biri ilk görüşmeye katılmazsa itiraz etme hakkı ortadan kalkar. Davaya katılmayan kişi, davasındaki sebebi değiştiremez, davasını genişletemez ve davayı kazanma ihtimali oldukça düşer. Davya bakan hakim, iki tarafın da dilekçesini okur ve buna göre karara varır. İlk mahkeme günü ön inceleme günü olarak sayıldığından son derece önemlidir.

Antalya boşanma avukatı hizmetleri sadece bunlarla da sınırlı değildir. Dava sürecinde bolca araştırma yapmaları ve müvekkillerinin haklarını daima korumaya çalışmaları gerekir. İlk duruşmada savunma gerçekleşir. İkinci duruşmada ise varsa tanıklar dinlenir Tanıkların aile ile yakın ilişkisi olması zorunlu değildir. Akraba olmayan kişiler de (komşu, arkadaş vb.) tanıklık yapabilir. Tanık için sayı olarak da herhangi bir sınırlama yer almamaktadır. Yine de avukatlar, tanıklığı davaya güçlü bir şekilde etki edecek kişileri seçmeye özen gösterirler.

Sık Sorulan Sorular

Her Duruşmaya Katılmam Gerekir Mi?

Bir davayı açtığınızda eğer bir avukata vekalet vermemişseniz o davanın her duruşmasına geçerli bir mazeret olmaması halinde katılmak zorundasınız aksi halde dava düşecektir. Ancak bir avukat ile anlaştığınız takdirde duruşmalara katılmanıza gerek yoktur.

Avukat Tutmak Zorunda Mıyım?

Genellikle davalarda ret oranlarının en büyük kaynağı davanın avukat nezdinde açılmamış olmasıdır. Şayet Türk hukukunda “usul esastan önce gelir” ilkesi gereğince, haklı olsanız dahi usulü hata yapılmış olması halinde davanız reddedilecektir.

Davam Hakkında Bilgi Alabilecekmiyim?

Yargılama sürecinin başından sonuna kadar, davanın her aşamasına müvekkillerimiz ile bilgi paylaşımı yapılmaktadır. 

Başka Şehirde Yaşıyorum Davama Bakar Mısınız?

Hangi şehirde hatta ülkede yaşadığınızın bir önemi bulunmamaktadır. Tüm Türkiyede hizmet vermekteyiz. 

Avukata Nasıl Vekalet Verebilirim?

Tarafımızla iletişime geçerek vekalet bilgilerimizi talep etmeniz yeterlidir. Size vermiş olduğumuz bilgiler ile herhangi bir notere giderek “Avukat Vekaleti” demeniz yeterlidir. 

Avukatlık Ücreti Ne Kadar?

Davalarda avukatlık ücreti davanın türü ve ağırlığına göre değişmektedir. Ancak ücretler her halde Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinin altında olamaz. Daha fazla bilgi almak için Resmini Gazeteyi inceleyebilirsiniz.

Antalya Boşanma Avukatı İletişim

Antalya boşanma avukatı iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak verdiğimiz hizmetlere ilişkin bilgi edinebilirsiniz. Avukat ücretlerinden ön görüşme hakkındaki bilgilere kadar pek çok bilgi edinebilir, aynı zamanda davanız için en uygun avukat tercihinde bulunabilirsiniz.

Boşanma avukatı seçmek, boşanma davasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Davanın kısa bir süreç içerisinde müvekkiller için en iyi şekilde sonuçlanması adına alanında uzman bir avukat seçimi çok önemlidir. Avukatlar davadan önceki süreçten dava bitimindeki sürece kadar oldukça önemli görevler üstlenmektedirler. İletişim bilgilerimiz aracılığıyla bize ulaşarak çekişmeli, anlaşmalı ya da benzeri durumlardaki boşanma davalarınız için en uygun avukat tercihini yapabilirsiniz. Her biri alanında uzman olan avukatlarımız ile ön görüşme ayarlayabilir, dilerseniz işlemlerinizi hemen yürürlüğe koyarak dava sürecini başlatabilirsiniz.

Yıldız&Candan Avukatlık Bürosu

Hukuki Sorunlarınız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bloğun Tamamını İnceleyebilirsiniz.