Antalya Ceza Avukatı

Ceza Avukatına Mı İhtiyacınız Var?

Antalya ceza avukatı ya da ağır ceza avukatları, ceza davalarına giren avukatları tanımlamak için kullanılan bir kelimedir. Avukatlık mesleğinde ceza avukatı, boşanma avukatı gibi terimler normalde yer almamaktadır. Bu terimler, halk arasında branşlarını bu alana yöneltmiş avukatlara verilen bir addır. Ceza avukatları ceza hukuku alanında uzmanlaşmış avukatlara denmektedir.

Ceza avukatları bireylerin özgürlüğü ve mağdur kişilerin haklarının korunması adına mesleki etikler ve kanunlar çerçevesinde dava sürecini yöneten avukatlardır. Diğer avukatlar gibi savunmalar ve tanıklar eşliğinde müvekkillerinin haklarını koruyarak dava sürecini yönetirler. Ağır ceza avukatlarının gerçekleştirdiği savunmalar diğer davalara göre biraz daha farklı süreçler ve yöntemler içermektedir. Çünkü ceza avukatları, kişilerin özgürlüğü açısından daha farklı yöntemlere başvurmaktadır. Bu nedenle bu avukatlar, sanığı ya da şüpheli olarak nitelendirilen kişinin savunmasını gerçekleştirirken müdafi olarak savunma yaparlar. Müdafi kelimesinin anlamı ise savunan ve koruyan anlamına gelmektedir Ceza yargılarında sanığı savunan avukatlar, bu kişilerin haklarını korumakla yükümlüdürler.

ceza avukatı

Başlıca Faaliyet Alanlarımız

Ağır Ceza Davaları

Asliye Ceza Davaları

Uyuşturucu Suçları Davaları

Kasten - Taksirle Adam Öldürme

Yağma - Hırsızlık

Cinsel Suçlar

Antalya Ceza Avukatı Ücretleri

Antalya ceza avukatı ücretleri pek çok duruma bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Özel avukatların ücretleri, avukata göre değişiklik gösterir. Bu nedenle özel avukat tutulacaksa mutlaka fiyat hakkında da bilgi almak gerekir. Her biri alanında uzman ceza avukatlarımız ile uygun fiyatlı hizmet vermekteyiz. İhtiyaç duyduğunuz her an iletişime geçerek avukatlarımız ile ön görüşme ayarlayabilir, ihtiyaç duyduğunuz hizmete ilişkin bilgi alabilirsiniz.

Avukatlık ücretleri dava sürecinin işleyişine göre ve duyulan ek ihtiyaçlara bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle başlangıç için alınan ücretler genellikle aynı fiyat aralığında olsa da avukatlar duruma göre ileri safhalarda ücret talep edebilirler. Bu durum davanın gidişatı da dahil olma üzere pek çok nedenden kaynaklanabilmektedir. Uygun fiyatlı avukatlık ücretlerini öğrenmek ve avukat tutmak için iletişime geçebilirsiniz.

Antalya ceza avukatı

Ceza Avukatı Hizmetlerimiz

Antalya ceza avukatı hizmetleri davadan önceki süreçten dava bitimindeki sürece kadar büyük önem taşır. Sanığın hukuki temsilciliğini üstlenen avukatlar, bu süre zarfı boyunca sanığın dava ile ilgili tüm adımlarına öncülük eder ve onu hukuk karşısında savunur. Savunduğu kişinin ağzından savunma yapmaz, hukuki çerçevede onları temsil ederler. Ceza mahkemelerinde gerekli görülen durumlarda yaşanan olay ya da suç mahalinde gerçekleşen hadiseler uygun şartlar altında tekrardan canlandırılabilir.

Ceza avukatları sanıkları temsil edecek şekilde savunma hazırlayabilir ya da onlara sunulmuş olan delilleri gözden geçirirler. Bu doğruluda gerekli itirazlar yapılır ya da yeni bir savunma hazırlanabilir. Ceza avukatları müvekkillerini hukuksal çerçevede gerektiği gibi savunmakta ve dava sürecini en iyi şekilde atlatmalarına yardımcı olurlar. Davanın başından sonuna kadar süreci takip ederek sanıklar için gerekli düzenlemeleri, savunmaları, itirazları ve dilekçeleri mahkemeye sunarlar.

Ceza avukatları aynı zamanda bir dava sürecinde birden fazla kişiyi de savunabilmektedirler. Bunun bir sınırı yoktur. Esas nokta, savunulan ve avukatlığı yapılan kişilerin durumlarında, ifadelerinde ve savunmalarında bir çelişkinin bulunmamasıdır. Avukatın bir kişi için yapacağı savunma mutlaka diğer savunulan kişilerin durumunu da kapsamalıdır. Böylece savunulan kişilerin menfaatleri arasında bir zıtlık olmamalı ve davanın durumunu sanıkların aleyhine etkileyecek çelişkiler süreçte yer almaz.  Aksi durumlarda hem avukatın sanıkları savunması zorlaşırken hem de dava kötü bir şekilde sonuçlanabilir. Bu durum, yaşanması istenen en son şey olduğundan savunulan kişilerin durumlarının birbiriyle uyuşması önem taşımaktadır.

Ceza avukatları, davanın açılmasından itibaren davanın son bulduğu güne kadar çalışmalarını ve hizmetlerini sürdürürler. Karar mahkeme tarafından ilan edildikten sonra Yargıtay süreci başlar. Avukat bu süre zarfında Yargıtay sürecini de yakından rakip eder. Soruşturma devam ederken avukatlar, soruşturmanın belli başlı aşamalarında görev alırlar Yargıtay süreci de tamamlandıktan sonra avukatların görevleri biter.

Avukata Mı İhtiyacınız Var

Ceza Avukatına Sor

Çözüm Odaklı Danışmanlık

Davalar her ne kadar karmaşık görünsede avukatınız ile çok daha kola bir şekilde atlatabileceğiniz bir süreçtir. Antalya'da faaliyet gösteren büromuz ile çözüm odaklı danışmanlık veriyoruz.

Detaylı Araştırma Süreci

Davalarda en önemli etken dava öncesi ve sonrasında zaruri araştırmaların yapılması ve delillerin toplanmasıdır.

Hızlı Çözüm

Günümüzde davanızın kazanılmasından ziyade hız da bir o kadar önemli bir etkendir. Uzman ekibimiz ile hakkınızı en hızlı şekilde arıyoruz.

Antalya Ceza Avukatı Görevleri

Antalya ceza avukatı görevleri dava sürecine etki eden önemli aşamaları içerir. Ceza avukatları özel olarak seçilmektedir. Ceza hukuku alanında uzmanlaşmış bir avukattan yardım almak önemlidir. Bu avukatlar normalde özel olarak “ceza avukatı” terimi ile ayrılmasalar da halk arasında ceza hukuku üzerine yoğunlaşan avukatlar bu şekilde tanımlanır.

Ceza Mahkemesi Kanunu gereğince sanıklar veya şüpheliler avukatlarını kendileri seçmektedirler. Soruşturma aşamasında özel avukat için imkânı bulunmayan kişilere baro tarafından bir avukat atanır. Bunun için kişinin özel avukat tutacak gücünün olmadığını beyan etmesi gerekmektedir. Bu beyanı ispatlamak gerekmemektedir.

Ceza avukatları şu aşamalarda talep edilebilir:

 • Savcılık aşamasında Cumhuriyet savcısından
 • Şüpheli kolluk aşaması esnasında jandarma ya da polisten
 • Sulh ceza hakimliğinde hâkimden
 • Mahkeme esnasında ceza davasına bakan mahkemeden

Ceza avukatlarının savunma işlemleri, bir bireyin suç isnadı gerçekleştiğinde başlamaktadır. Ceza avukatlarının temel görevleri, sanıkları savunmaktır Savunma faaliyetleri kişilerin savunma haklarının yerine getirilmesi için de son derece önemlidir. İddianame ise yargılanan sanık üzerindeki iddiaların ortaya konulduğu soruşturma belgesinden biridir. İddianame, savcılık aracılığı ile mahkemeye sunulur. Mahkeme tarafından kabul edilen bu belge ile dava süreci başlamış olur. Avukatlar ise dava esnasında gerçekleştireceği savunmayı hazırlar. Bunun yanı sıra bu savunmalar iddianame üzerinden tartışılır ve nerelere itiraz edileceği kararlaştırılır.

Ceza avukatları savunmalarını gerçekleştirirken işlenen suçu göz önüne almalıdır. Bu duruma göre yapılacak olan savunma, dava seyri için büyük bir önem taşımaktadır. Suçu doğru bir şekilde tespit edebilmek ve unsurları göz önünde bulundurmak, buna göre bir savunma hazırlamak gerekir.

Ceza avukatlarının ilgilendiği diğer alanlar şu şekildedir:

 • Adam öldürme suçu
 • Parada ve belgede sahtecilik
 • Yağma suçu
 • Zimmet suçu
 • Nitelikli dolandırıcılık
 • Bilişim suçları
 • İhaleye fesat karıştırma suçu

Bu gibi alanlarda işlenen suçlar üzerinde uzmanlaşan ceza avukatlarına karşı dürüst olunmalı ve savunma ile suç unsurları arasında bir çelişki bulunmamalıdır.

Sık Sorulan Sorular

Her Duruşmaya Katılmam Gerekir Mi?

Bir davayı açtığınızda eğer bir avukata vekalet vermemişseniz o davanın her duruşmasına geçerli bir mazeret olmaması halinde katılmak zorundasınız aksi halde dava düşecektir. Ancak bir avukat ile anlaştığınız takdirde duruşmalara katılmanıza gerek yoktur.

Avukat Tutmak Zorunda Mıyım?

Genellikle davalarda ret oranlarının en büyük kaynağı davanın avukat nezdinde açılmamış olmasıdır. Şayet Türk hukukunda “usul esastan önce gelir” ilkesi gereğince, haklı olsanız dahi usulü hata yapılmış olması halinde davanız reddedilecektir.

Davam Hakkında Bilgi Alabilecekmiyim?

Yargılama sürecinin başından sonuna kadar, davanın her aşamasına müvekkillerimiz ile bilgi paylaşımı yapılmaktadır. 

Başka Şehirde Yaşıyorum Davama Bakar Mısınız?

Hangi şehirde hatta ülkede yaşadığınızın bir önemi bulunmamaktadır. Tüm Türkiyede hizmet vermekteyiz. 

Avukata Nasıl Vekalet Verebilirim?

Tarafımızla iletişime geçerek vekalet bilgilerimizi talep etmeniz yeterlidir. Size vermiş olduğumuz bilgiler ile herhangi bir notere giderek “Avukat Vekaleti” demeniz yeterlidir. 

Avukatlık Ücreti Ne Kadar?

Davalarda avukatlık ücreti davanın türü ve ağırlığına göre değişmektedir. Ancak ücretler her halde Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinin altında olamaz. Daha fazla bilgi almak için Resmini Gazeteyi inceleyebilirsiniz.

Antalya Ceza Avukatı İletişim

Ceza hukuku alanında uzmanlaşmış avukatlar ile görüşmek, fiyat bilgisi almak ve durum analizi yapmak için iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz. Her biri alanında uzman, meslek etiği konusunda keskin çizgilere sahip olan avukatlarımız ile uygun fiyatlı anlaşmalar yaparak dava süreçlerinizi kolay bir hale getirebilirsiniz. Özel avukatlarımız ile dilediğiniz zaman görüşebilir, isterseniz anlaşma yapmadan önce ön görüşme ile gerekli bilgi alışverişini gerçekleştirebilirsiniz. Her türlü avukat ihtiyacınız için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yıldız&Candan Avukatlık Bürosu

Hukuki Sorunlarınız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bloğun Tamamını İnceleyebilirsiniz.