Antalya Miras Avukatı

Miras Avukatına Mı İhtiyacınız Var?

Antalya miras avukatı miras davalarında en çok aranan avukatlar arasındadır. Miras avukatı olarak özel bir mesleki ayrım bulunmamasına rağmen halk arasında miras davaları üzerine daha çok yoğunlaşan avukatlara bu ad verilmiştir. Mesleki anlamda miras avukatı, boşanma avukatı ya da ceza avukatı gibi ayrımlar bulunmamasına rağmen, avukatlar diledikleri alanda uzmanlıklarını geliştirebilmektedirler. İstedikleri alanda kariyerlerini ilerletebildikleri gibi bir avukat olarak her türlü davaya bakabilmektedirler.

Miras avukatları miras hukuku alanında çekişmesiz yargı işlerine ve bu alandaki tüm davalara b ak avukatlardır. Türk Medeni Kanunu’nun 3. Kitabı, Miras Hukuku olarak geçmektedir. Türk Medeni Kanunu 495-682’inci maddeleri miras hukukuna ait hükümleri içermektedir. Bu hükümler sayesinde bireyin ölümüyle birlikte miras hakkı kazananların, merhumun mal varlığını eşit bir şekilde bölüşmesine olanak sağlar. Buna rağmen ortada bir sorun oluşmuşsa miras davaları ile sorun çözülmeye çalışılmaktadır.

Miras hukuku alanında uzmanlaşmış olan avukatlar, bu miras davaları ve miras hukukuna ilişkin araştırma yapmakta ve branşlarını bu alanda ilerletmektedirler. Çekişmesiz yargı ve miras hukukuna ilişkin mahkemelerle ilgilenen avukatlar miras avukatı olarak geçmektedirler. Türkiye Barolar Birliği’ne bağlı olan avukatların çalışma alanları oldukça geniştir ve herhangi bir sınırlama yer almamaktadır

Antalya miras avukatı arama

Başlıca Faaliyet Alanlarımız

Miras Davaları

Vasiyetname Davaları

Miras Paylaşımı

Antalya Miras Avukatı Ücretleri

Antalya miras avukatı fiyatları net bir şekilde belirtilememekte olup dava işleyiş sürecine göre değişiklik göstermektedir. Miras davaları ve diğer davalar arasında süreç ve işlemler farklılık gösterdiğinden ücretler de buna göre değişiklik göstermektedir. Antalya miras avukatları hakkında fiyat bilgisi almak için iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz. Kısa sürede avukatlarımız ile görüşme ayarlayarak gerekli detayları tartışabilirsiniz.

Avukatlık çok geniş bir meslek dalı olup hukuksal durumları kapsadığından pek çok çeşidi yer almaktadır. Miras, boşanma, ceza avukatlığı gibi bu alanlarda uzmanlaşmış pek çok avukat bulunmaktadır. Avukatlar istedikleri her davaya bakabilirler. Ancak kendilerini geliştirdikleri tek bir alan da yer alabilmekte ve bu alanda iş yapmayı tercih edebilmektedirler. Miras avukatları da miras hukuku alanında kendini geliştirmiş ve bu konular hakkında hukuksal çerçevede derin bilgilere sahip olan kişilerdir Dolayısıyla miras avukatları ile miras davaları üzerinde çalışmak müvekkillere her zaman daha faydalı bir sonuç sunacaktır.

Miras avukatlarının alacakları yüzde hakkında da tam bir bilgi verilememektedir. Ancak yüzde ve avukatlık ücretlerine dair bilgi edinmek için hemen büromuzla iletişime geçebilirsiniz. Fiyat bilgisi, yüzde bilgisi ve dava ya da miras paylaşımına ilişkin durumlarda danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz.

Antalya miras paylaşım avukatı

Miras Avukatı Hizmetlerimiz

Antalya miras avukatı hizmetleri miras hukuku avukatı arayan tüm kişiler için dava başından sonuna kadar gereken tüm aşamaları kapsamaktadır. Miras hukuku, bir kişinin gaipliğine karar verilmesinden ya da kişinin vefatının onaylanmasının ardından devreye girer. Merhum kişinin mirasının kimler arasında paylaşılacağı kararlaştırılır, borçların nasıl ödeneceği düzenlenir. Bazı durumlarda taraflar anlaşamamakta ve bu da bazen miras davalarına yol açabilmektedir. Bu durumda en çok aranan meslek dallarından biri olan avukatlara başvurulur.

Miras avukatı olarak mesleki bir ayrım olmasa da nasıl aile hukuku alanında uzmanlaşmış avukatlara boşanma ya da aile avukatı deniyorsa, miras hukuku alanında uzmanlaşmış avukatlara da miras avukatı adı verilmektedir.

Miras avukatlarının sunduğu hizmetler şunlardır:

 • Merhumun mal paylaşımına ilişkinin yaşanan miras sorunlarını çözme
 • Miras bırakan kişinin, miras bıraktığı kişiyi gösteren belgenin, yani veraset ilanının gerçekleştirilmesi
 • Ölünceye kadar kişiye bakma belgesi
 • Vasiyetname hazırlığı
 • Mirastan feragat, reddi miras sözleşmelerinin düzenlenmesi
 • Vasiyetname iptali
 • Muvazaalı işlemlerin iptali için dava açma
 • Ortaklığın giderilmesi davası
 • Tenkis davası açma
 • Miras paylaşımı
 • Mirasçı atama sözleşmesi hazırlama
 • Mirasta iade davası
 • Taksim sözleşmelerinin hukuk çerçevesinde hazırlanması

Avukatlar, mirasçılar mirası reddediyorsa reddi miras yapabilirler. Bunun için özel yetkilerinin bulunması gerekmektedir.

Miras paylaşımlarında mirastan mal kaçırma da dahil olmak üzere pek çok sorunla karşılaşılabilmektedir. Bu nedenle avukatların miras paylaşımındaki rolü çok büyüktür. Bu sorunların en etkili şekilde çözülebilmesi için bir miras avukatından yardım almak gerekir. Avukatlar aracılığı ile sorun hukuka uygun bir şekilde çözülür. Çözülemeyen durumlarda dava işlemleri başlar ve olay yargıya taşınır.

Avukata Mı İhtiyacınız Var

Miras Avukatına Sor

Çözüm Odaklı Danışmanlık

Davalar her ne kadar karmaşık görünsede avukatınız ile çok daha kola bir şekilde atlatabileceğiniz bir süreçtir. Antalya'da faaliyet gösteren büromuz ile çözüm odaklı danışmanlık veriyoruz.

Detaylı Araştırma Süreci

Davalarda en önemli etken dava öncesi ve sonrasında zaruri araştırmaların yapılması ve delillerin toplanmasıdır.

Hızlı Çözüm

Günümüzde davanızın kazanılmasından ziyade hız da bir o kadar önemli bir etkendir. Uzman ekibimiz ile hakkınızı en hızlı şekilde arıyoruz.

Antalya Miras Avukatı Görevleri

Antalya miras avukatı görevleri miras dağıtımı konusunda kritik öneme sahiptir. Bu avukatlar miras hukuku alanında yaşanan uyuşmazlık ve anlaşmazlıkların temel alındığı davalarda müvekkillerine vekil olarak hizmet verirler. Miras davaların sürecinde miras avukatları, müvekkilleri ile görüşmeler yaparlar. Bu görüşmede gerekli bilgi paylaşımı yapılır ve uyuşmazlıkları müvekkillerinin menfaatleri doğrultusunda çözmeye çalışırlar.

Aynı zamanda miras hukukunda bu avukatlar yalnızca danışman olarak da talep görmektedirler. Bu durumda avukatlar müvekkillerinin durumunu derinlemesine inceleyip analiz ederek uyuşmazlıkların nedenlerini hukuki bir temele dayandırırlar. Daha sonra ise müvekkillerinin sahip oldukları hakları tespit ederek ilerleyen safhalarda ortaya çıkabilecek riskleri analiz ederler.

Hukukun diğer alanlarına göre miras hukuku, çok daha farklı aşamalar ve sistemler barındırır. Miras hukukunda bir merhumun malvarlığı akrabalık bağı bulunan kişilere geçer. Eğer bu duruma aykırı sorunlar meydana gelirse davanın reddi gibi aşamalara gelinebilmektedir. Miras hukukuna göre ölen kişinin iradesi de yorumlanır. Ölen kişinin iradesi üstün tutulur ve mahkemece gözetilir. Miras hukukunda gerçekleşen bu incelemeler son derece özenle gerçekleştirilmelidir. Kişinin iradesi göz önüne alınırken adaletli bir kanıya varılabilmesi için yalnızca muhakeme yeterli olmamaktadır. Kanuni dayanaklar ve Yargıtay ile de desteklenmelidir.

Miras davalarında miras avukatından yardım almamak hem mirastan gerekli payı alamama hem de üçüncü kişilerin haksız pay elde etmesi gibi durumlara yol açabilmektedir. Bu nedenle hukuki süreçlerde avukat ile çalışmak çok önemlidir. Her biri alanında uzman olan avukatlarımız ile miras davalarınızı en iyi şekilde sonuçlandırmak için hemen hizmet alabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Her Duruşmaya Katılmam Gerekir Mi?

Bir davayı açtığınızda eğer bir avukata vekalet vermemişseniz o davanın her duruşmasına geçerli bir mazeret olmaması halinde katılmak zorundasınız aksi halde dava düşecektir. Ancak bir avukat ile anlaştığınız takdirde duruşmalara katılmanıza gerek yoktur.

Avukat Tutmak Zorunda Mıyım?

Genellikle davalarda ret oranlarının en büyük kaynağı davanın avukat nezdinde açılmamış olmasıdır. Şayet Türk hukukunda “usul esastan önce gelir” ilkesi gereğince, haklı olsanız dahi usulü hata yapılmış olması halinde davanız reddedilecektir.

Davam Hakkında Bilgi Alabilecekmiyim?

Yargılama sürecinin başından sonuna kadar, davanın her aşamasına müvekkillerimiz ile bilgi paylaşımı yapılmaktadır. 

Başka Şehirde Yaşıyorum Davama Bakar Mısınız?

Hangi şehirde hatta ülkede yaşadığınızın bir önemi bulunmamaktadır. Tüm Türkiyede hizmet vermekteyiz. 

Avukata Nasıl Vekalet Verebilirim?

Tarafımızla iletişime geçerek vekalet bilgilerimizi talep etmeniz yeterlidir. Size vermiş olduğumuz bilgiler ile herhangi bir notere giderek “Avukat Vekaleti” demeniz yeterlidir. 

Avukatlık Ücreti Ne Kadar?

Davalarda avukatlık ücreti davanın türü ve ağırlığına göre değişmektedir. Ancak ücretler her halde Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinin altında olamaz. Daha fazla bilgi almak için Resmini Gazeteyi inceleyebilirsiniz.

Antalya Miras Avukatı İletişim

Antalya miras avukatı iletişim bilgilerimiz aracılığıyla istediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yalnızca miras alanında değil, pek çok alanda avukatlık hizmetleri sunmaktayız. Hizmetlerimizden en kaliteli şekilde faydalanmak ve avukatlarımız hakkında daha fazla bilgiye erişmek için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Avukatlarımız ile telefonda ya da büromuzda görüşmelerinizi gerçekleştirebilir, ön görüşme ayarlayabilirsiniz.

Yıldız&Candan Avukatlık Bürosu

Hukuki Sorunlarınız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bloğun Tamamını İnceleyebilirsiniz.