Antalya Konkordato Avukatı

Konkordato Avukatına Mı İhtiyacınız Var?

Antalya konkordato avukatı, şirketler tarafından sıklıkla başvurulan avukatlardan biridir. Avukatlar arasında genel olarak boşanma, icra, miras avukatı gibi ayrımlar bulunmasa da kendi uzmanlık alanlarını bu alanlara yönlendiren avukatlar halk arasında ilgi alanlarına göre isimlendirilmektedirler.

Konkordato avukatları, alacaklı ile borçlu arasında arabuluculuk yapan, borçlunun borcunu ödeyebilmesi adına alacaklılarla anlaşma yapan avukatlardır. Maddi olarak durumu iyi olmayan borçlu kişinin borçlarının mahkeme tarafından belli vade ve oranlarla ödeyebilmesini sağlar. Buna ilişkin detayları inceler Konkordato avukatları dört farklı dala ayrılır. Bunlar:

  • Malvarlığının terki ile konkordato
  • Adi konkordato
  • Sermaye Şirketleri ya da Kooperatiflerin anlaşma ile tekrardan yapılandırılmasını içeren konkordato

Adi konkordato en çok uygulanan yöntemlerden biridir. 7101 Sayılı İcra ve İflas Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile 15.03.2018 tarihinde yeniden düzenlenmiştir. 7101 sayılı kanuna göre konkordatodan yararlanmak isteyen borçlu kişi Asliye Ticaret Mahkemesi’ne dilekçe gönderir. Sunduğu konkordato projesine ek olarak detaylı bilanço hazırlığı ve gelir tablosunu belirtir. Konkordato sadece borçlu değil, alacaklı tarafından da bir dilekçe ile belirtilebilmektedir.

Başvurudan sonra konkordato projesi incelemeye alınır ve süre belirlenmesi için konkordato talebinde bulunan kişinin maddi durumu incelenir. Borçların en az %50’sini karşılamaya yetecek mal varlığı olup olmadığı incelenir. Bu aşamada İcra Tetkik Merci de şartların uygunluğunu test etmek amacıyla durumu kontrol eder. Gerekli şartlar taşınıyorsa borçlunun ya da dilekçeyi yazan kişinin konkordato süreci başlamış olur. Borçlunun konkordato sürecinde sorumluluklarını yerine getirip getirmediğini incelemek için bir konkordato komiseri atanır. Bu süreçlerde konkordato avukatı en ihtiyaç duyulan avukatlardır.

konkordato avukatı arıyorum

Başlıca Faaliyet Alanlarımız

Konkordato Raporunun Hazırlanması

Konkordato Davasının Açılması

Antalya Konkordato Avukatı Ücretleri

Antalya konkordato avukatı ücretleri yasal olarak belirlenen asgari ücretin altında olmamalıdır. Asgari ücretlere göre avukat ücretlerinin de asgarisi belirlenir ve bu ücretlerin altında ücret alınamaz. Hiçbir avukat ücretsiz bir şekilde avukatlık yapamamaktadır ve mutlaka belirlenen ücrete göre avukatlık ücreti almaktadırlar. Dava sürecini etkileyen yeni gelişmelerde mahkeme ücreti açısında ek ödemeler de talep edilebilmektedir.

Her biri alanında uzman konkordato avukatlarımız ile en uygun fiyatlarla çalışmak için hemen bize ulaşabilirsiniz Konkordato pek çok şirketin başvurduğu bir yöntem olsa da mutlaka profesyonel bir şekilde yönetilmelidir. Ayrıca rehin borçlarının ödenmesinde yaşanacak sorunları da müzakere yoluyla çözebilecek avukatlar ile iş yapmak her zaman güvenlidir. Profesyonel bir konkordato avukatı hizmeti alabilmek için hemen bizimle iletişime geçerek avukatlarımız ile görüşmelere başlayabilirsiniz.

Antalya konkordato avukatı

Konkordato Avukatı Hizmetlerimiz

Antalya konkordato avukatı hizmetleri konkordato süreci boyunca destek ve hizmet sunmayı kapsar. Konkordato sözcüğü İtalyanca’da “iflas erteleme” anlamına gelmektedir. Bu durumda iflas etmeye yakın olan kişi ya da şirketler konkordato başvurusunda bulunabilirler. Ticaret dünyasında şirketler zaman zaman zor duruma düşebilmektedir. Bazen maddi yetersizliklerle iflas gerektiren durumlar ortaya çıkabilir. Bu durumda iflas geciktirme ile borçların ödenebilmesi için daha uygun bir ortam oluşturulabilmesi adına konkordato süreci başlatılır.

Bu süreçte avukatlar borçluların en büyük destekçisi konumundadır. Onlara süreç ile ilgili bilgi verirken yasal hakları konusunda da bilgilendirirler. Konkordato avukatları dilekçe yazma, müvekkillerinin durumunu inceleme, çıkan kararlara itiraz etme gibi pek çok hakka sahiptir. Bu sürecin borçlu kişi adına en iyi şekilde yönetilebilmesi için danışmanlık hizmeti de sunarlar.

Konkordato sürecine giren borçlular, borçlarını daha rahat ödeyebilmektedirler. Borçlunun yasal takibe düşmüş olan borçları hakkında verilen takip kararları da durdurulur. Borçlunun gayrimenkulleri ve sahip olduğu mallarına herhangi bir şekilde haciz gelmez ve bankalarda bulunan paralarına da dokunulmaz. Hem borçlarını kolay bir şekilde öderler hem de kariyer anlamında zarar görmezler.

Konkordato ile iflas etmekten kurtulan kişi ya da şirketler hem bu yolla borçlarını daha rahat bir şekilde öderken hem de borçlarını ödeyememenin ardında kötü bir niyet olmadığını kanıtlarlar. Gerçekten maddi olumsuzluklar yüzünden borçlarını ödeyemedikleri ortaya çıktığından kariyer anlamında da daha az hasar alarak atlatırlar. Borçlarını düzenli bir şekilde verilen vade ve orana göre öderler. Fakat söz konusu rehin borçlarıyla konkordato almak güç bir hale gelebilir. Bu durumda avukatlar ile çalışmak her zaman daha avantajlıdır.

Avukata Mı İhtiyacınız Var

Konkordato Avukatına Sor

Çözüm Odaklı Danışmanlık

Davalar her ne kadar karmaşık görünsede avukatınız ile çok daha kola bir şekilde atlatabileceğiniz bir süreçtir. Antalya'da faaliyet gösteren büromuz ile çözüm odaklı danışmanlık veriyoruz.

Detaylı Araştırma Süreci

Davalarda en önemli etken dava öncesi ve sonrasında zaruri araştırmaların yapılması ve delillerin toplanmasıdır.

Hızlı Çözüm

Günümüzde davanızın kazanılmasından ziyade hız da bir o kadar önemli bir etkendir. Uzman ekibimiz ile hakkınızı en hızlı şekilde arıyoruz.

Antalya Konkordato Avukatı Görevleri

Antalya konkordato avukatı görevleri arasında konkordato süreç takibi ve davalarla ilgilenmek başta gelir. İflas etmekten kurtulmak adına konkordato işlemleri başlatılır ve bu sayede konkordato alan kişiler iyi niyetlerini göstermiş olurlar. Maddi olumsuzluklar yüzünden ödenemeyen borçlar, konkordato sayesinde rahat bir şekilde ödenirken bu süreçte banka blokeleri ya da haciz gibi durumlar söz konusu olmamaktadır. Ancak konkordato bazı durumlarda dezavantajlara da sahiptir.

Rehinli borçlar, yanı herhangi bir malın borç karşılığı ipotek ettirilmesi durumunda bu borçların alacaklıları, borçların indirimli ya da vade ile ödenmesini kabul etmeyebilirler. Bu durumda konkordato avukatları alacaklılar ile müzakereler gerçekleştirerek onları ikna etmeye çalışır. Rehinli borçların alacaklılar konkordatoya başvurmasalar bile borçlarını ipotek edilen mallarla karşılayabilmektedirler. Bu durumda konkordato bir çözüm olmayabilir. Alacaklılar ile gerekli görüşmelerin yapılıp bir sonuca varılabilmesi için avukatlar büyük önem taşımaktadırlar.

Konkordato süreci, konkordato başvurusu ile başlar. Bunu en sağlıklı şekilde başlatabilmek için bir konkordato avukatı ile çalışmak gerekir. Bu avukatlar başvuru sürecini düzenlerler ve gerekli belgelerin eksiksiz bir şekilde sunulmasını sağlarlar. Hazırlanan dilekçede oldukça büyük bir role sahip olan avukatlar başvuru için Asliye Ticaret Mahkemelerine başvuruda bulunurlar. Borçlunun iş yerine ya da ikamet ettiği adrese bağlı olan Aliye Ticaret Mahkemesine başvuru yapılır ve süreç böylece başlatılmış olur. Bu dilekçeleri bir avukat eşliğinde hazırlatmak önemlidir. Dilekçede yer alan bilgilerden sunulacak belgelere kadar her şeyin eksiksiz bir biçimde iletilmesini sağlarlar.

Sık Sorulan Sorular

Her Duruşmaya Katılmam Gerekir Mi?

Bir davayı açtığınızda eğer bir avukata vekalet vermemişseniz o davanın her duruşmasına geçerli bir mazeret olmaması halinde katılmak zorundasınız aksi halde dava düşecektir. Ancak bir avukat ile anlaştığınız takdirde duruşmalara katılmanıza gerek yoktur.

Avukat Tutmak Zorunda Mıyım?

Genellikle davalarda ret oranlarının en büyük kaynağı davanın avukat nezdinde açılmamış olmasıdır. Şayet Türk hukukunda “usul esastan önce gelir” ilkesi gereğince, haklı olsanız dahi usulü hata yapılmış olması halinde davanız reddedilecektir.

Davam Hakkında Bilgi Alabilecekmiyim?

Yargılama sürecinin başından sonuna kadar, davanın her aşamasına müvekkillerimiz ile bilgi paylaşımı yapılmaktadır. 

Başka Şehirde Yaşıyorum Davama Bakar Mısınız?

Hangi şehirde hatta ülkede yaşadığınızın bir önemi bulunmamaktadır. Tüm Türkiyede hizmet vermekteyiz. 

Avukata Nasıl Vekalet Verebilirim?

Tarafımızla iletişime geçerek vekalet bilgilerimizi talep etmeniz yeterlidir. Size vermiş olduğumuz bilgiler ile herhangi bir notere giderek “Avukat Vekaleti” demeniz yeterlidir. 

Avukatlık Ücreti Ne Kadar?

Davalarda avukatlık ücreti davanın türü ve ağırlığına göre değişmektedir. Ancak ücretler her halde Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinin altında olamaz. Daha fazla bilgi almak için Resmini Gazeteyi inceleyebilirsiniz.

Antalya Konkordato Avukatı İletişim

Antalya konkordato avukatı iletişim bilgileri aracılığıyla avukatlarımıza ulaşabilir, fiyat bilgisi alabilir ve dilerseniz ön görüşme ayarlayabilirsiniz. Konkordato süreçleri iflas erteleme ve borçların kolay bir şekilde ödenebilmesi için oldukça önemli adımlar içermektedir. Bu durumda mutlaka bir konkordato avukatı ile çalışılması gerekir.

Yıldız&Candan Avukatlık Bürosu

Hukuki Sorunlarınız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bloğun Tamamını İnceleyebilirsiniz.